قوانین و مقررات استفاده از فروشگاه اینترنتی الکترونیک فارس

 

کاربر گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات فروشگاه اینترنتی فروشگاه الکترونیک فارس به دقت ملاحظه فرمایید.
ورود کاربران به وب‏‌سایت فروشگاه اینترنتی الکترونیک فارس و ثبت سفارش در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین فروشگاه اینترنتی الکترونیک فارس از سوی کاربر است.

 

قوانین عمومی

توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های فروشگاه اینترنتی الکترونیک فارس منطبق با قوانین کشور ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و خدمات فروشگاه اینترنتی الکترونیک فارس تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

 

تعریف مشتری یا کاربر

مشتری یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت نام درج کرده است، به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات فروشگاه اینترنتی الکترونیک فارس اقدام نماید.

 

سیاست‏‌های رعایت حریم شخصی

فروشگاه اینترنتی الکترونیک فارس به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سایت استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند. فروشگاه اینترنتی الکترونیک فارس متعهد می‏‌شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده شما از سایت را، توسعه دهد. در واقع با استفاده از سایت فروشگاه اینترنتی الکترونیک فارس، شما رضایت خود را از این سیاست نشان می‏‌دهید.

همه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات فروشگاه اینترنتی گروه الکترونیک فارس ، مانند لوگو، علائم تجاری، متن، توضیحات، گرافیک، آرم، تصاویر و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده توسط فروشگاه اینترنتی الکترونیک فارس جزئی از اموال این فروشگاه اینترنتی محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس، در انحصار فروشگاه اینترنتی الکترونیک فارس است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای فروشگاه اینترنتی این گروه محفوظ می‏‌دارد.

 

ثبت، پردازش و ارسال سفارش

فروشگاه اینترنتی الکترونیک فارس به مشتریان خود در 7 روز هفته و 24 ساعت در روز امکان ثبت سفارش می‌‏دهد ولیکن  از ساعت 10 صبح الی 17 بعد از ظهر روزهای کاری امکان پاسخگویی تلفنی و پیگیری و ارسال سفارشات وجود دارد. امکان ارتباط از طریق واتساپ نیز در اکثر ساعات شبانه روز فراهم میباشد.

 

کلیه سفارش‏‌های ثبت شده کاربر در سایت در اولین روز متعاقب کاری پردازش می‌‏شوند. روز کاری ، از ساعت 10 الی 17 شنبه تا پنج شنبه هر هفته، به استثنای تعطیلات عمومی در ایران است.

 

کلیه سفارش‌‏های ثبت شده در پایگاه اطلاعاتی فروشگاه اینترنتی پس از پرداخت کامل مبلغ سفارش به وسیله مدیر سیستم دریافت شده و سپس در صف بررسی، بسته بندی و ارسال قرار می‏‌گیرند. فروشگاه اینترنتی الکترونیک فارس همواره در ارسال و تحویل کلیه سفارش‌‏های ثبت شده، نهایت دقت و تلاش خود را می‏‌نماید. با وجود این، در صورتی که موجودی محصولی در فروشگاه اینترنتی الکترونیک فارس به پایان برسد، حتی پس از سفارش کالا توسط مشتری، حق کنسل کردن آن سفارش و استرداد وجه سفارش برای فروشگاه اینترنتی الکترونیک فارس محفوظ است و یا مشتری می‏‌تواند به جای کالای به اتمام رسیده،  محصول دیگری را جایگزین کند. فروشگاه اینترنتی الکترونیک فارس مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش‌‏گیری جدید، اقدام نماید و فروش خود را متوقف کند.

 

فروش و تحویل سفارش

مکان دریافت کالا توسط کاربر در زمان تکمیل سفارش در فروشگاه اینترنتی الکترونیک فارس از بین گزینه های موجود در سایت انتخاب میگردد و فروشگاه اینترنتی الکترونیک فارس به عنوان فروشنده متعهد است که کالا را با شرایط درخواستی کاربر برای وی ارسال نموده و یا تحویل دهد. درصورتی که مکان تحویل کالا غیر از محل فروشگاه الکترونیک فارس  باشد مشتری ملزم به پرداخت هزینه های مربوط به ارسال کالا است. بدیهی است در صورت عدم حضور مشتری در مقصد تعیین شده توسط وی و یا عدم دریافت کالای سفارش داده شده، فروشنده هزینه های مربوطه را از مشتری کسر خواهد نمود.

 

شرایط ثبت نام

قبل از ثبت هرگونه سفارش (از طریق وب سایت و یا تماس تلفنی)، ثبت نام درسایت الزامی است . ثبت هر گونه سفارش به منزله آگاهی و قبول قوانین سایت بوده و لذا مشتری موظف است قبل از هر گونه ثبت سفارش این قوانین را به دقت مطالعه و در صورتیکه با آنها موافق است، سفارش را برای استعلام ارسال نماید. کاربران برای خرید از سایت باید دارای سن قانونی (18 سال تمام) بوده یا از طریق والدین یا قیم قانونی خود از سایت خرید نمایند.

 

روش های پرداخت

 روش اول: پرداخت از طریق درگاه(های) اینترنتی

در این روش مشتری پس از نهایی کردن سفارش خود و انتخاب روش مذکور از طریق ارجاع اتوماتیک به درگاه(های) متصل به وبسایت فروشگاه اینترنتی الکترونیک فارس پرداخت خود را به انجام می رساند.

روش دوم*: پرداخت کارت به کارت

مشتریانی که تمایل به پرداخت مبلغ سفارش خود بصورت کارت به کارت را دارند، می توانند وجه کامل سفارش خود را به شماره کارت فروشگاه کارت به کارت  پرداخت نمایند، جهت پرداخت به صورت کارت به کارت می توانید از دستگاه های ATM (عابر بانک) و یا کارت به کارت اینترنتی استفاده نمایید.

روش سوم*: پرداخت از طریق سامانه پایا و یا ساتنا

جهت استفاده از این روش وجه نهایی توسط مشتری به شماره شبای فروشگاه واریز میگردد و تایید سفارش پس از تایید دریافت مبلغ کامل وجه انجام خواهد شد.

*در صورت انتخاب روشهای دوم و یا سوم جهت دریافت اطلاعات کارت و یا شماره شبای فروشگاه اینترنتی الکترونیک فارس با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

 

روش های تحویل سفارشات

روش اول: پست پیشتاز

پس از پرداخت وجه توسط مشتری و تایید سفارش توسط مدیر فروشگاه، کالا به مقصد اعلام شده توسط مشتری پست پیشتاز میگردد. در این روش هزینه حمل و ارسال کالا از قبل تسویه شده است و نیاز به پرداخت وجه دیگری توسط مشتری نمیباشد.

روش دوم: پیک

برای سفارشاتی که مقصد در سطح شهر شیراز باشند امکان ارسال فوری با پیک بصورت پس کرایه فراهم است.

روش سوم: تیپاکس

برای مشتریانی که علاقمند به دریافت مرسوله خود از طریق تیپاکس و پرداخت وجه حمل خود در مقصد هستند این امکان در فروشگاه الکترونیک فارس فراهم آمده است. توصیه ما در مورد حمل کالاهایی که از حساسیت بالاتری برخوردارند مانند انواع تلویزیون، مانیتور و دستگاههای الکترونیکی حساس، استفاده از این روش حمل است.

روش چهارم: ارسال از طریق پایانه های اتوبوسرانی

برای رضایت خاطر مشتریان گرامی امکان ارسال سفارشات از طریق پایانه های اتوبوسرانی بصورت پس کرایه نیز فراهم گردیده است. ارسال از این طریق تنها با هماهنگی قبلی با فروشگاه اینترنتی الکترونیک فارس میسر است.

روش پنجم: باربری

امکان ارسال کالا از طریق باربری بصورت پس کرایه نیز برای رضایت خاطر مشتریان گرامی فراهم گردیده است. ارسال از این طریق تنها با هماهنگی قبلی با فروشگاه اینترنتی الکترونیک فارس میسر است.

روش ششم: دریافت حضوری در محل فروشگاه

مشتری میتواند در صورت هماهنگی قبلی با فروشگاه اینترنتی الکترونیک فارس کالای خود را به صورت حضوری با همراه داشتن کارت شناسایی و شماره سفارش در محل فروشگاه تحویل بگیرد. تحویل کالا به فردی غیر از مشتری با هماهنگی قبلی و یا ارائه معرفی نامه امکان پذیر است.

نکته1: هزینه ارسال سفارشات بر عهده مشتری است.

نکته2: مسئولیت درج صحیح کلیه اطلاعات از قبیل آدرس و کدپستی با مشتری می باشد. بدیهی است کاستی یا نادرستی اطلاعات مانع تکمیل درست و به موقع سفارش خواهد شد و بروز خطا در اینگونه موارد چنانچه منجر به اشکال در دریافت کالا توسط مشتری گردد، از عوامل رافع هرگونه مسئولیت فروشگاه اینترنتی الکترونیک فارس است.

 

مدت زمان ارسال کالا

در شهر شیراز امکان دریافت حضوری سفارشاتی که تا ساعت 13 یک روز کاری به ثبت رسیده باشند از ساعت 15 الی 18 همان روز فراهم میباشد. بدیهی است که سفارشاتی که دیرتر ثبت گردند از ساعت 15 الی 18 روز کاری بعد قابل دریافت خواهند بود.

جهت ارسال فوری  سفارش برای مشتری از طریق پیک، لازم است که مشتری بعد از ثبت سفارش از طریق سایت و پرداخت وجه خود، طی تماس تلفنی با فروشگاه هماهنگی های لازم را برای دریافت کالا بعمل آورد. بطور معمول پس از اعلام آمادگی فروشگاه برای تحویل کالا، مشتری اقدام به گرفتن پیک مناسب و معرفی آن به فروشگاه از طریق پیامک و یا واتساپ فروشگاه مینماید. لازم به ذکر است که تحویل کالا به پیک ارسال شده از طرف مشتری در قبال دریافت رسید بوده و  به منزله تحویل کالا به مشتری می باشد و فروشگاه در قبال حوادث پس از تحویل کالا در محل فروشگاه مسئولیتی ندارد. در صورت ارسال کالا توسط پیک از طریق خود فروشگاه، دریافت کالا توسط مشتری در ازای ارائه رسید به پیک به منزله تحویل کالا به وی میباشد.

توجه:  سفارش های ارسالی در سطح شهر شیراز به دلیل قابل پیش بینی نبودن مسائلی نظیر ترافیک یا حوداث غیرمترقبه، در یک بازه زمانی که با مشتریان هماهنگ خواهد شد، تحویل می گردند و مشتریان محترم لازم است که در بازه زمانی مشخص شده در محل تحویل سفارش حضور داشته باشند، در غیراینصورت مسئولیت و کلیه هزینه های ارسال و ارسال مجدد کالا بر عهده مشتری می باشد.

با انتخاب روش ارسال تیپاکس، در صورتیکه سفارش قبل از ساعت 13 نهایی شده باشد در همان روز به تیپاکس تحویل خواهد شد وسفارشات پذیرش شده  پس از این ساعت در اولین روز کاری بعد تحویل تیپاکس خواهد گردید.

سفارش هایی که قرار است از طریق پست پیشتاز ارسال گردند، در صورتی که قبل از ساعت 12:00 ظهر نهایی و پرداخت شده باشند، در همان روز تحویل پست خواهند شد ، اما چنانچه بعد از این ساعت نهایی شده باشند ، در روز کاری بعد تحویل پست خواهند گردید.

ارسال از طریق باربری و نیز پایانه های اتوبوسرانی تنها برای سفارشاتی قابل انجام است که قبلا هماهنگی های لازم برای این ارسال با فروشگاه انجام شده باشد و در صورت نهایی شدن سفارش تا ساعت 14 امکان ارسال در همان روز را خواهند داشت. اما چنانچه بعد از این ساعت نهایی شده باشند ، در روز کاری بعد ارسال خواهند گردید.

 

در صورتی که فروشنده به دلایلی که خارج از اراده او می باشد، توان تحویل کالا را در موعد مقرر نداشته باشد و طرفین درباره یک موعد جدید به توافق نرسند، هریك از طرفین حق دارند بدون هیچگونه هزینه ای سفارش را فسخ نماید.

 

راهنمایی و مشاوره برای خرید

به منظور رفاه حال شما عزیزان امکان پاسخگویی به سوالات شما در خصوص محصولات، نحوه سفارش و موارد دیگر، فروشگاه اینترنتی الکترونیک فارس راه های ارتباطی متفاوتی فراهم آورده است که در صفحه تماس با ما قابل مشاهده است.

 

نکات مهم در هنگام تحویل سفارشات

مشتری موظف است هنگام تحویل گرفتن سفارش و قبل از بازکردن بسته بندی، مشخصات کالای سفارش داده شده را با کالای تحویلی مطابقت داده و در صورت مغایرت از تحویل گرفتن آن خودداری نماید و مراتب را به فروشگاه اعلام نماید.

توجه:  در صورتیکه مشتری بدون تطبیق دادن سفارش با کالا، آن را از بسته بندی اولیه خارج نماید ، حتی در صورت مغایرت امکان عودت وجود ندارد.

 

در زمان ارسال سفارش توسط شرکتهای پستی، مشتری موظف است در حضور مامور پستی و قبل از امضاء رسید تحویل کالا، از سلامت بسته بندی و سلامت ظاهری کالا مطمئن گردد و در صورتیکه کالا از نظر بسته بندی و یا سلامت ظاهری دچار ایراد گردیده باشد، ضمن تحویل نگرفتن آن، بلافاصله موضوع را به فروشگاه اطلاع دهد. در این موارد چنانچه مشتری بدون بررسی سلامت ظاهری، رسید پستی (بمنزله دریافت کالا بصورت صحیح و سالم) را امضاء نمایید ، هیچ اعتراضی در مورد سلامت ظاهری کالا قابل قبول نخواهد بود و فروشگاه مسئولیتی در قبال مشکلات بعدی نخواهد داشت.

هنگامی که سفارش تحویل گرفته می شود، فروشگاه دیگر مسئولیتی در قبال مشکلات و ایرادات ظاهری کالا نخواهد داشت، بدین منظور به مشتریان توصیه می گردد قبل از امضاء نمودن رسید تحویل کالا، به دقت ظاهر کالا را بررسی نموده و در صورتیکه کوچکترین ایرادی داشت، از تحویل گرفتن سفارش خودداری و موضوع را بلافاصله به فروشگاه اطلاع دهند.
در صورت مغایرت سفارش با کالای ارسال شده یا نقص کالا با  رعایت موارد فوق توسط مشتری و فروشگاه، بلافاصله کالا را تعویض و در صورتیکه موجودی آن تمام شده باشد، به صلاحدید مشتری کالا را با مدل مشابه تعویض یا وجه مشتری را عودت می نماید. در این حالت مشتری هیچگونه هزینه مازادی پرداخت نخواهد کرد.

 

قوانین استرداد وجه و کنسل کردن سفارش

پس از ثبت سفارش در سایت فروشگاه در صورت رعایت موارد ذیل امکان کنسل نمودن سفارش قبل از ارسال کالا فراهم می باشد:

  • درخواست کتبی مشتری در فرم تماس با ما تا قبل از تغییر وضعیت کالا به “بسته بندی شده و آماده ارسال” واصل گردد.
  • مشتری میبایست شماره کارتی که کشیده شده است بهمراه شماره شبای همان حساب را در درخواست خود درج نماید.

فروشگاه اینترنتی الکترونیک فارس پس از کسر مبلغ سه هزار تومان بعلاوه یک درصد از کل مبلغ فاکتور بابت هزینه های نقل و انتقال بانکی و ضایعت بسته بندی، مابقی مبلغ را به مشتری مسترد مینماید.

در صورت کنسلی سفارش، وجه کنسلی فقط به همان شماره کارتی که پرداخت از مبدا آن صورت گرفته انتقال داده می شود در غیر این صورت از انتقال وجه به کارت دیگر معذوریم.

چنانچه کالای سفارش داده شده ارسال شده باشد فروشگاه اینترنتی الکترونیک فارس هیچ مسئولیتی در قبال بازگرداندن وجه و استرداد کالا ندارد.

 

خدمات پس از فروش

مدت گارانتی و خدمات پس از فروش کلیه کالاهای عرضه شده در سایت برای هر کالا متفاوت بوده و در کنار قیمت این کالاها درج شده است (در صورت عدم درج موارد مذكور در این قسمت، گارانتی برای آن كالا وجود ندارد) اکنون چنانچه کالای خریداری شده دارای گارانتی باشد و دچار نقص فنی شود، خریدار می بایست طبق شرایط مندرج در کارت گارانتی نسبت به ارائه کالا و دریافت خدمات پس از فروش از شرکت گارانتی دهنده اقدام نماید.

 

امکان خطا در قیمت های سایت :

فروشگاه همواره سعی می نماید که قیمتهای کالاها را به درستی و با حداقل خطا در سایت وارد نماید. اما از آنجائیکه این قیمتها توسط کارشناسان و اپراتورها وارد سایت می گردند، همواره امکان خطای انسانی در ورود اطلاعات وجود خواهد داشت. لذا در مواقعی که این قیمتها به اشتباه وارد سایت شده باشند هیچگونه تعهدی برای فروشگاه برای فروش کالا به همان قیمت اشتباه ایجاد نخواهد نمود. در این موارد حتی چنانچه بر اساس قیمت اشتباه، کالا برای مشتری فاکتور و ارسال گردد، مشتری موظف است در صورتیکه کالا را از بسته بندی خارج نکرده باشد یا آن را عودت نماید و یا ما به التفاوت وجه را واریز نماید و در صورتیکه کالا را از بسته بندی خارج کرده باشد، موظف است ما به التفاوت وجه را به حساب فروشگاه واریز نماید. مشتری با قبول قوانین سایت حق هر گونه اعتراض در این موارد را از خود سلب می نماید.